نحوه شناسایی عایق حرارتی با آزمایشات معمولی

نحوه شناسایی عایق حرارتی با آزمایشات معمولی

۱- ایزوگام‌ های نامرغوب بوی نامطبوعی از مازون که همان گازوئیل صنعتی باشد از خود تولید می‌ کنند که این بو به دلیل استفاده مواد پلیمری و یا پودرهای معدنی به جای پلیمر و یا قیر مرغوب می باشد. بنابر این بعد از نصب ایزوگام اگر این بو را حس کردید ایزوگام شما نامرغوب است.

۲- یک روشی دیگر برای شناخت ایزوگام مرغوب از نامرغوب این است که دست خود را بر روی قسمتی از ایزوگام که لایه‌ های خارجی آن را پوشش نداده ‌اند بکشیده و چنانچه مواد سیاه‌ رنگ ایزوگام حرارتی به دست شما منتقل نشود مشخص می ‌شود که در این نوع ایزوگام از مواد پلیمری و قیر مرغوب استفاده شده و کیفیت ایزوگام مورد استفاده شما خوب است.

۳- باید لایه عایق را با هر قدرت کششی از هر طرف کشید ولی پاره نشود و در صورت تا شدن از پشت، نشکند، بنابر این تکه ای از ایزوگام را بردارید و بکشید و یا تا کنید تا مرغوبیت عایق شما مشخص شود.

۴- یک روش جالب دیگر تست دمایی ایزوگام است به این شکل که یک تکه کوچک از عایق را برش داد و پس از دو ساعت نگهداری در فریزر، آن را تا زاویه حدود ۱۲۰ درجه خم کرد. اگر از ناحیه خم شده شکسته یا ترک برداشت، جنس ایزوگام خوب نیست و در غیر این صورت، مقاومت آن در برابر سرما و ترک مناسب می باشد.

۵- بعد از این که نصب ایزوگام انجام شد محصولتان را آزمایش کنید. مرغوبیت ایزوگام پس از اولین بارندگی خود را نشان می ‌دهد چناچه کیفیت ایزوگام و اجرای آن مناسب باشد تا سال‌ های زیادی دوام می ‌آورد و همانطور که می دانید میانگین عمر یک عایق خوب و مرغوب حدودا به طور میانگین ۱۶ سال است.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شماره تماس