مقایسه عایق حرارتی و قیر

مقایسه عایق حرارتی و قیر

ایزوگام و قیرگونی تفاوت های بسیاری دارند که یکی از آن ها تفاوت در قیمت قیرگونی با ایزوگام است. لازم است بدانید که قیمت ایزوگام نسبت به قیمت قیرگونی ارزان ‌تر است.

مقایسه ایزوگام و قیرگونی در روش نصب

از جمله معیارهای مقایسه ایزوگام و قیرگونی، تفاوت روش نصب آن‌ ها است. کاملا مشخص است که نصب ایزوگام به مراتب ساده ‌تر از نصب قیرگونی است. شما تنها با در اختیار داشتن ایزوگام ، مواد چسبی و زیر ساز مخصوص و مشعل مخصوص نصب ایزوگام، می ‌توانید به سادگی ایزوگام را به هر جایی که می خواهید نصب کنید.

مقایسه ایزوگام و قیرگونی در تعداد لایه‌ ها

زمانی می گوییم که قیمت ایزوگام نسبت به قیمت قیرگونی بهتر است که ایزوگام معمولی نسب کنیم اما با زیاد کردن لایه ها ممکن است قیمت هر دو برابر شود.
معمولاً برای کارآمد کردن قیرگونی، تعداد لایه‌ های آن را افزایش می‌ دهند. برای مثال، انواع مختلف قیرگونی شامل موارد زیر است:
1- قیرگونی سه لایه قیر و دو لایه گونی
2- قیرگونی دو لایه قیر و یک لایه گونی
3- قیرگونی سه لایه قیر به همراه گونی درجه یک

مقایسه ایزوگام و قیرگونی در وزن

به طور کلی ایزوگام سبک ‌تر از قیرگونی است و ضخامت کمتری نسبت به قیرگونی دارد اما اگر بخواهیم به مقایسه ایزوگام و قیرگونی در مقدار وزن آن ‌ها بپردازیم، باید به ضخامت و تعداد لایه‌ ها و مواد به کار رفته در این دو توجه نماییم.

مقایسه ایزوگام و قیرگونی در میزان مقاومت در برابر رطوبت

در مورد این موضوع لازم است بدانید که مقاومت ایزوگام در برابر رطوبت نسبت به قیرگونی بیشتر است. به علت وجود گونی و لایه ‌های الیافی در قیرگونی، امکان پوسیدگی این لایه‌ ها پس از نفوذ رطوبت و آب درون آن ‌ها، خیلی وجود دارد.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شماره تماس