مزایای استفاده از عایق رطوبتی

مزایای استفاده از عایق رطوبتی

راهیابی رطوبت در قسمت های مختلف یک ساختمان باعث خسارت هایی می شود که باید حتما از آن ها جلوگیری نمود.
در برخی موارد، روی سطح سنگ ها و آجرها، روکش ضد رطوبت اجرا می شود یا درون ملات بتن، مواد عایق افزوده می شود اما در اکثر موارد ناچار به استفاده از عایق های قیری یا پلیمری همچون خرید ایزوگام هستیم.
برای اطلاع از قیمت رول ایزوگام با کارشناسان مجرب ایزوبام دلیجان تماس حاصل فرمایید.
علاوه بر عایق سازی بناها در بخش های پی و سقف که من جمله با اهمیت ترین بخش ها از لحاظ نفوذ و ورود آب به داخل ساختمان و ایجاد رطوبت در مصالح آن هستند، آب بندی مصالح متنوعی که در دیوارهای بیرونی و درونی مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین از بین بردن درزها، نقش بسیار موثری در حفاظت از ظواهر ساختمان در مدت طولانی تر و بیشتر شدن طول عمر مفید مصالح بنا خواهد داشت.

ضرورت استفاده از عایق رطوبتی مناسب

با یک حساب سر انگشتی ساده می توان درک کرد که فقط در آب بندی سقف ساختمان های شهر تهران بیشتر از ۲۵۰ میلیون متر مربع عایق مورد استفاده قرار گرفته است.
حال اگر بخواهیم هر چند سال یک مرتبه این عایق ها را در دست تعمیر قرار داده یا مجددا نصب کنیم هزینه بسیار بالایی را برای این مورد اصراف نموده ایم؛ بنا بر همین تخمین نیز ضرورت مورد استفاده قرار دادن آب بندهای مناسب برای همگان مشهود می شود.
توصیه می شود برای پیشگیری از اتلاف هرچه بیشتر سرمایه ملی و حفاظت از محیط زیست کشور و جهان یک انتخاب حساب شده و مناسب و اجرای صحیح آن را داشته باشید.
امروزه عمده ترین انتخاب ها برای عایق نمودن بنا ها استفاده از ایزوگام و قیر و گونی می باشد که هر کدام ویژگی های مثبت مختص به خود را دارند.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شماره تماس