علل خراب شدن عایق حرارتی بام (بخش سوم)

علل خراب شدن عایق حرارتی بام (بخش سوم)

همانطور که در دو مقاله ی قبل مطالعه کردید نصب ایزوگام در خرابی آن تاثیر زیادی دارد و همین موضوع نصب نادرست باعث ضرر و زیان به شما می شود. اگر بهترین ایزوگام را هم خریداری کنید، اما نصاب خوبی نداشته باشد مطمئن باشید که به زودی خراب می شود. پس با توجه به قیمت ایزوگام که خیلی پایین هم نیست بهتر است از نصاب خوب استفاده کنید.

سوراخ شدن لایه آلومنیومی عایق رطوبتی

سوراخ شدن این لایه باعث ورود آب و گرد و خاک به لایه‌ های میانی ایزوگام می‌ شود. سوراخ شدن لایه ی آلومینیومی بر روی ایزوگام باعث خرابی آن می شود. سوراخ شدن یا کنده شدن آلومینیوم به تنهایی و یک باره نمی تواند ایزوگام را خراب کند، اما به مرور زمان این کار را انجام می دهد و شما باید ایزوگام جدید بخرید.

مواد شیمیایی

به طور معمول مواد شیمیایی عامل مخرب خیلی از سطوح می باشند و مواد اسیدی بیشترین آسیب را به ایزوگام می ‌زنند. برخی از این مواد شیمیایی برای مدتی کوتاه قابل پیشگیری هستند و اما برای بلند مدت خسارات زیادی می زنند و باعث نفوذ آب به ایزوگام می شوند.
همچنین مواد قلیایی با خاصیت خورندگی هم به ایزوگام آسیب جدی وارد می ‌کنند. اگر می خواهید از لیست موادی که به ایزوگام آسیب می زنند با خبر شوید بهتر است با مقالات مختلف ما رو به رو شوید و به طور کامل بخش مواد شیمیایی را مطالعه کنید.
در خیلی موارد شنیده ایم که حتی ماده ای مانند نمک ایزوگام را خراب می کند، اما شواهدی بر این موضوع وجود ندارد و تا به حال به ثبت نرسیده است.

بهترین ایزوگام

همانطور که گفتیم ایزوگام های استاندارد تا ده سال سالم هستند و بعد از این مدت به خرابی می افتند، اما تمام مسائل بیان شده در خرابی ایزوگام تاثیرگذار است.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شماره تماس