علل خراب شدن عایق حرارتی بام (بخش اول)

علل خراب شدن عایق حرارتی بام (بخش اول)

اگر ایزوگام به خوبی نصب شود سال ها یا دهه ها کار می کند، اما اگر درست انجام نشود طی یک ماه خراب خواهد شد و باید به فکر خرید ایزوگام جدید باشید. همانطور که می دانید قیمت رول ایزوگام ارزان نیست و اگر در این مورد توجه نکنید قطعا به مشکل می خورید و می بایست هزینه ای جدید بابت خرید ایزوگام پرداخت کنید که این به ضرر شما می شود.
برای این که ایزوگام شما کارایی بالایی داشته باشد می بایست دلیل خراب شدن و به مشکل خوردن آن را کشف کنید و مانع این موضوع شوید تا هم در هزینه و هم در آرامش خود تاثیرگذار باشید. ما در این مقاله سعی داریم همین موضوعات را بیان کنیم و شما را در نگهداری ایزوگام همراهی کنیم.
علل خراب شدن ایزوگام را با هم یک به یک بررسی می کنیم.

1- اجسام خشن و تیز

اجسام تیز و اولین و مهم ترین عامل خرابی ایزوگام ها هستند. این اجسام تیز ممکن است پایه کولرها باشد که برای جابه جایی ممکن است آن ها را بر روی ایزوگام بکشید. باید به این نکته توجه کنید که اگر ایزوگام را تازه نصب کرده‌اید، اصلا این کار را انجام ندهید. اگر روی ایزوگام را با موزاییک پوشش داده باشید این نگرانی برای شما وجود ندارد.
بهتر است زیر پایه های کولر را موزاییک یا هر وسیله ای قرار دهید تا آسیبی به ایزوگام نرسد.

2- عدم پوشش مناسب روی ایزوگام

برای جلوگیری از آسیب به ایزوگام می بایست یک لایه محافظ بر روی آن قرار دهید و ایزوگام های خود را محافظت کنید. حال این لایه می تواند موزاییک، سیمان یا آسفالت باشد، اما لازم است قبل از اجرا حتما با یک فرد کارشناس صحبت کنید و در مورد پوشش به توافق برسید، زیرا برخی موارد سقف توان تحمل وزن زیادی را ندارد و ممکن است خراب شود. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شماره تماس