عایق کاری پشت بام برای ساخت باغچه

عایق کاری پشت بام برای ساخت باغچه

امروزه با توجه به افزایش زندگی آپارتمانی و کمبود فضای سبز در فضای شهری، ساختن باغچه در پشت بام خانه ها و بالکن منازل بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

برای اجرا و ساخت باغچه در پشت بام خانه ها ( روف گاردن  ) باید نکاتی را در نظر گرفت. به دلیل نیاز باغچه ها به آبیاری لازم است که این فضا ها توسط مواد و روش های موجود به دقت عایق بندی شوند. عایق بندی مناسب از ورود رطوبت به داخل منازل جلوگیری به عمل می آورد.

امروزه راه های مختلفی برای ایزولاسیون و جلوگیری از نشت رطوبت به فضای ساختمان ها به وجود آمده است. یکی از روش های بسیار مناسب برای ممانعت از ورود رطوبت استفاده از ایزوگام و اجرای قیرگونی می باشد. ضروری است که ایزوگام مورد استفاده برای این کار از مرغوب ترین نوع انتخاب شود و اجرای آن توسط افراد متخصص صورت گیرد. برای انجام این کار می توان از ایزوگام های ساده، ایزوگام های سنگ ریزه ای ، ایزوگام های سنگ ریزه ای و یا انواع دیگر ایزوگام استفاده کرد. استفاده از ایزوگام برای عایق نمودن روف گاردن ها روشی آسان و کم هزینه است که می تواند بهترین گزینه برای این امر باشد.

قبل از اجرای کار باید از استحکام فضای مورد نظر اطمینان حاصل شود. اولین اقدامی که در جهت آماده سازی فضا صورت می گیرد، انجام سیمان‌ کاری است. پس از اتمام سیمان‌ کاری لازم است که دو لایه قیرگونی و به صورت ضربدری به عنوان محافظ اولیه بر روی فضای کار اعمال شود. پس از انجام این مراحل اقدامات لازم در جهت اجرای ایزوگام صورت می گیرد.

انجام درست مراحل فوق سبب به وجود آمدن لایه ای محافظ در برابر نفوذ رطوبت می گردد و این اطمینان حاصل می شود که بتوان با خیال راحت نسبت به اجرای فضای سبز مورد نیاز اقدام کرد.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شماره تماس