عایق رطوبتی

عایق بندی نم آپارتمان ‌ها که تا چند سال گذشته به صورت سنتی، با آسفالت و قیرگونی انجام می شد، با پیدایش عایق ‌های رطوبتی و مزیت‌های آن ها، امروزه ایزوگام در تهران کاربرد بسیار بالایی دارد و در بیش ‌تر آپارتمان ‌ها چه در مرحله ی پی و فونداسیون و چه در ایزولاسیون دیوارها، سرویس‌ ها و پشت بام، ایزولاسیون با لایه عایق رطوبتی انجام می‌ شود.

ایزوگام پوشش بسیار محکمی از قیر و الیاف مصنوعی است که با حرارت بر کف بام چسبیده می ‌شود و از نفوذ آب و رطوبت به محیط زیر خود ممانعت می‌ کند. عمر ایزوگام حدودا ۱۰ سال می باشد.
قیمت قیرگونی آپارتمان ها متنوع است زیرا این ایزوگام ها مراحل زیادی را برای استحکام بیشتر طی می کنند، ایزوگام در تهران که انواع بسیار متنوعی دارد، بعد از گذشتن از آزمون‌ های متنوع، در آزمایشگاه‌ ها و کارخانه‌های فرآوری، ضریب پایداری‌ اش افزایش پیدا می کند. با توجه به بالا بودن تعداد آپارتمان و برج های تهران ایزوگام در تهران متقاضی بسیار زیادی دارد

لایه های ایزوگام به شرح زیر است:
لایه پلی‌اتیلن، پلی‌استر، مواد افزودنی ویژه، لایهٔ پلی‌اتیلن و…

ایزوگام به دلیل سبکی و استحکام زیاد به تنهایی یک عایق رطوبتی کامل مورد استفاده موارد زیر است:
پشت بام‌ها
ایرانیت
پی ساختمان
استخرها
مخازن آب
تونل‌ها
کانال‌های آبیاری
سرویس‌های بهداشتی
سردخانه‌ها
سدها
پل‌های هوایی
باند فرودگاه
پارکینگ‌های طبقاتی
مرغداری‌ها
لوله‌های آب گاز، نفت
دامداری‌ها و غیره…
قیمت قیرگونی با توجه به لایه هایی که انجام می شود متفاوت است
قیرگونی تک لایه : در این نوع قیرگونی ابتدا یک لایه قیر قرار داده و بعد روی ان یک لایه گونی و دوباره روی آن یک لایه قیر می اندازند که قیمت قیرگونی به این سبک مناسب تر است.
قیرگونی دو لایه : در این حالت ابتدا یک لایه قیر و سپس روی آن را یک لایه گونی و بار دیگر روی آن یک لایه قیر و روی آن یک لایه گونی و در آخر یک لایه قیر می اندازند.
قیرگونی سه لایه : در این نوع ابتدا یک لایه قیر و روی ان یک لایه گونی و بار دیگر یک لایه قیر و روی ان یک لایه گونی و به همین روال دوباره یک لایه قیر و روی ان یک لایه گونی و در اخر یک لایه قیر قرار می دهند.

مواردی که در آزمایشگاه و مراکز پژوهشی مورد بررسی قرار می دهند شامل موارد زیر است:
۱- مقاومت کششی
۲- مقاومت پارگی
۳- جذب آب
۴- مقاومت در برابر اشعه UV
۵- فرسودگی حرارتی در هوا
۶- انعطاف‌پذیری در سرما
۷- پایداری حرارتی
۸- نفوذ ناپذیری در برابر آب
۹- ضخامت، وزن واحد سط

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شماره تماس