سقفی محکم بسازیم

سقفی محکم بسازیم

مهم ترین عاملی که سقف خانه ها را خراب می کند آب است. رطوبت دشمت سقف خانه هاست و تنها راه حل آن نصب ایزوگام است. خیلی از مردم به جای ایزوگام از قیرگونی استفاده می کنند که این کار هم مناسب است به هر حال یه ماده ی و یک عایق مقاوم برای حفاظت از سطح پشت بام نیاز است.

نکات مهم

یک سری نکات مهم در رابطه با ایزوگام و سقف خانه ها وجود دارد که با رعایت آن ها سقف خانه ی شما دچار نم زدگی نمی شود. برای مثال اولین و مهم ترین عامل برای جلوگیری از نم زدگی به سقف ها، باز کردن راه آب ها در هنگام بارندگی است. راه دوم انتخاب ایزوگام خوب و مقاوم برای سقف است زیرا اگر ایزوگام مورد استفاده ی شما مرغوب نباشد حتی اگر بارش کمی هم اتفاق بیفتد ایزوگام ترک خورده و خراب می شود.

با نم زدگی چه کار کنیم؟

حال بیاین زمانی را تصور کنیم که نم باعث ایجاد لکه بر روی سقف شما شده است. با نم زدگی چه کار کنیم؟ اولین اقدام مهم این است که 1- منبع رطوبت سقف را پیدا کنید. این موضوع درست است که پیدا کردن منبع نم زدگی کار بسیار سختی است اما بدون یافتن علت نم گرفتگی، شما هر چقدر هم که سقف را تعمیر کنید، فایده ای نخواهد داشت زیرا بار دیگر این نم زدگی به وجود می آید. مرحله ی بعدی این است که 2- منبع نم و رطوبت سقف را تعمیر کنید، اگر ترکیدگی لوله یا تجمع آب باعث نم شده است باید از تعمیرکاران کمک گرفته و محل ترکیدگی را تعمیر کنید. حال که هم محل را پیدا کردید و هم تعمیرات لازم را انجام دادید سقفتان را تعمیر کرده و مصالح جایگزین را نصب کنید تا سقف شما همانند قبل درست شود و هیچ آثاری از نم باقی نماند.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شماره تماس