خصوصیات عایق خوب

خصوصیات عایق خوب

امروزه هر تاجر و یا هر فردی که به تازگی قصد شروع به کار در صنعت ایزوگام دارد باید تمامی ویژگی ها و خصوصیات ایزوگام را بداند و این خصوصیات را با هم مقایسه کند.

عایق خوب چه عایقی است؟

بوی ایزوگام
آسان ‌ترین راه برای تشخیص ایزوگام خوب، بو کردن آن است. البته به طور کلی مواد نفتی بوی مطبوعی ندارند اما اگر ایزوگام بوی بدی مشابه به بوی گازوییل صنعتی داشته باشد، مطمئنا ایزوگام خوبی نمی باشد.

جنس ایزوگام
یک راه بسیار جالب، شما باید دستتان را بر روی قسمتی از لایه‌ی خارجی ایزوگام که بدون پوشش هست بکشید، اگر جنس ایزوگام خوب باشد، چیزی به دستتان نمی ‌چسبد ولی اگر نامرغوب باشد، حتما ذرات سیاه رنگ و ریزی به دست‌ شما خواهد چسبید.

نگهداری در فریزر
یک تکه کوچک از ایزوگام را ببرید و در فریزر قرار دهید بعد از ۲ ساعت آن تکه را بیرون بیاورید و با دست خمش کنید. اگر ایزوگام از همان ‌جایی که خم کردید شکست و یا حتی ترک برداشت، جنس ایزوگام خوب نمی باشد ولی اگر سالم ماند یعنی ایزوگام خوبی است و در برابر سرما و گرما مقاومت می کند.

ویژگی‌ های تخصصی یک ایزوگام خوب
مهم‌ ترین نکته برای تعیین مرغوب بودن ایزوگام، داشتن نشان استاندارد است. نکته ی بعدی که اهمیت بسیار زیادی دارد، داشتن ضمانت ‌نامه‌ ی واقعی و طولانی ‌مدت است.

مواد اولیه‌ ی خوب
ایزوگام پلیمری که با قیر ۶۰-۷۰ خالص تولید می ‌شود، ایزوگام خوبی است. البته این نوع ایزوگام علاوه بر قیمت بالاتر محصول، قیمت نصب ایزوگام بالاتری نیز دارد. بنابر این اگر صرفه‌ ی اقتصادی بیشتر از کیفیت ایزوگام برای شما اهمیت دارد، سراغ این ایزوگام نروید.

وزن ایزوگام
وزن قابل قبول برای یک ایزوگام خوب ۴±۰.۲ کیلوگرم برای هر متر مربع است که از سوی سازمان استاندارد اعلام شده است.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شماره تماس