ترمیم عایق حرارتی آسیب دیده (بخش دوم)

ترمیم عایق حرارتی آسیب دیده (بخش دوم)

در ادامه مطالب قبل باید اذعان نمود که نصب ایزوگام بر روی بام ها برای شهرهای پرباران لازم و ضروری است زیرا خسارات زیادی را به بار می آورد و ممکن است ساختمان شما را تخریب نماید. با توجه به قیمت ایزوگام حتی اگر بهترین ایزوگام ها را هم خریداری کنید و نصاب خوبی نداشته باشید باز هم ممکن است ایزوگام منزلتان خراب شود، زیرا ایزوگام ها نقش 50 درصدی در عایق بودن ایفا می کنند و ادامه ی این مقاومت به نصاب آن بستگی دارد پس برای داشتن بام سالم می بایست نصاب ماهری داشته باشید.

استفاده از قیرگونی

استفاده از قیرگونی یکی از روش های ترمیم عایق آسیب دیده می باشد در این روش برای ترمیم ایزوگام آسیب دیده از قیرگونی استفاده می ‌شود. در این روش محلی از ایزوگام را که دچار آسیب شده است جدا کرده و مقداری قیر ذوب شده در محل جدا شده می‌ ریزیم و لبه‌ ها را به صورت کامل به یکدیگر می ‌چسبانیم.

استفاده از چسب ایزوفیکس

سطح ایزوگام را به صورت کامل تمیز کنید تا هیچ گونه گرد و خاک و مواد دیگر روی ایزوگام وجود نداشته باشد و سپس این چسب را بر روی محل آسیب دیده بریزید و با یک کاردک به صورت کامل آن را بپوشانید. این مایع بعد از ساعاتی حدودا 24 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید خشک شده و ایزوگام و سقف خانه را از رطوبت ناشی از باران و برف در امان نگه می ‌دارد. این نوع عایق کاملا سرد بوده و نیازی به حلال ندارد.
ویژگی های چسب ایزوفیکس شامل اجرای آسان، عدم نیاز به حلال، آب بندی عالی در برابر آب باران و برف، عدم نیاز به شعله آتش و حرارت است.

استفاده از ماستیک قیری

ماستیک قیری از ترکیب لاستیک بیوتمن، قیر و نوعی حلال و افزودنی‌ های شیمیایی خاص دیگر تولید می‌ شود.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شماره تماس