بهترین زمان عایق بندی

یکی از روش های عایق بندی پشت بام منزل استفاده از ایزوگام است. برای نصب ایزوگام باید نکاتی را در نظر داشت، یکی از نکات بسیار مهم در این زمنیه زمان مناسب برای نصب می باشد. شرایط آب و هوا، نوع ساختمان و محل نصب ایزوگام باید از قبل از اجرای کار مورد بررسی قرار گیرد.

شرایط و زمان نامناسب مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد و سبب کاهش عمر مفید ایزوگام می گردد. همچنین می تواند منجر به ایجاد ترک و شرایط نامناسب گردد.

ابتدا باید فصل مناسب را انتخاب نمایید. بهتر است انجام این کار را به زمانی موکول کنید که هوا کاملا خشک بوده و گرد و غبار در کمترین حد خود باشد. رطوبت می تواند این فرایند را با مشکل مواجه کند. بنابراین میزان رطوبت موجود در هوا را بسنجید و سعی کنید نصب ایزوگام را در زمانی انجام دهید که رطوبت هوا در کمترین مقدار خود باشد.

بهترین دما برای نصب بین ۱۵ تا ۴۰ درجه سانتی گراد می باشد.

به شرایط ساختمان نیز باید توجه شود. اگر سطح روی پشت بام ناهموار است بهتر است این ناهمواری برطرف شود.

وسایل اضافی بر روی بام نیز باید در حد امکان برداشته شود.

بهتر است بعد از گذشت مدتی از شیب بندی این کار را انجام دهید.

در هنگام نصب نیز دقت کنید که به مقدار حداقل ۱۰ سانتی متر لایه ها روی هم قرار بگیرند.

بهترین فصل برای انجام این کار فصل های تابستان و در ابتدای پاییز می باشد. در این فصل ها میزان  چسبندگی ایزوگام در بالاترین حد خود قرار دارد و از گیر افتادن آب و رطوبت میان بستر و ایزوگام و تاول زدن ایزوگام جلوگیری به عمل می آید.

برای انجام این کار باید از افراذ متخصص کمک بگیرید. برای نصب ایزوگام در تهران می توانید از افراد متخصص ایزوبام دلیجان کمک بگیرید. قیمت نصب ایزوگام در این مجموعه بسیار مناسب است.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شماره تماس