ایزولاسیون کانال ‌های آبیاری

ایزولاسیون کانال ‌های آبیاری

ایزولاسیون کانال ‌های آبیاری در بخش کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است. به دلیل دشوار بودن فرایند انتقال آب به زمین های کشاورزی و و وجود معضل کم آبی در کشور، به منظور اجتناب از هدررفتن بی رویه آب و صرفه جویی در مصرف آب، ایزولاسیون کانال‌ های آبیاری نقش مهمی در این زمینه ایفا می کند. به این ترتیب بازده فرایند انتقال آب افزایش می یابد و منجر به تولید فرآورده ‌های بیشتر در بخش کشاورزی می گردد.

بهترین روش های ایزولاسیون کانال ‌های آبیاری نصب ایزوگام ، قیر گونی و به کارگیری ژئوممبران می باشد. هر کدام از این روش های عایق کاری دارای تاثیرات و بازده متفاوتی هستند.

قیر گونی

بالاترین بازده و تاثیر در ایزولاسیون کانال ‌ها از طریق اجرای قیرگونی حاصل می شود. این امر به دلیل این است که این نوع عایق از ضخامت بالایی برخوردار است، قیرگونی چسبندگی بالایی را ایجاد می کند و به عنوان سدی محکم در برابر آب عمل می کند، همچنین در دیواره بتن از نفوذپذیری بالایی برخوردار است. اما  قیمت قیرگونی از دو روش دیگر بالاتر می باشد.

نصب ایزوگام

پس از قیرگونی، ایزوگام در درجه دوم دارای تاثیرگذاری می باشد. در هنگام اجرای ایزوگام لازم است به شکل کانال ها توجه گردد. قیمت نصب ایزوگام از روش قیرگونی کمتر می باشد.

ژئوممبران

در هنگامی که نتوان از کانال بتنی استفاده کرد، از ژئوممبران به منظور عایق کاری کانال ها استفاده می شود. برای استفاده از ژئوممبران در مسیر مورد نظر یک کانال مصنوعی ایجاد می شود، به این ترتیب یک مجزا شکل می گیرد، در این حالت ژئوممبران را در مجزا قرار می دهند و از این مجزا انتقال آب به زمین های کشاورزی صورت می گیرد.

بهتر است که از ژئوممبران در گذرگاه های با مسیرهای کوتاه تر استفاده شود.

به منظور اجرای عایق کاری اصولی و بالاترین بازده، شرکت ایزوبام دلیجان می تواند بستری مطمئن را فراهم آورد. برای مشاوره و استعلام قیمت با شماره زیر تماس بگیرید.

09124705944

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شماره تماس