انواع عایق بندی

انواع عایق بندی

عایق بندی ها با توجه به جنس قسمت های تشکیل دهنده ی ایزوگام دسته بندی می شوند. عایق بندی های یک لایه ای و عایق بندی های دولایه ای دو نوع مهم از انواع ایزوگام به شمار می روند.

عایق

یه لایه ای از جنس Polyester است که هم خاصیت الاستیکی بیشتری نسبت به نوع دوم دارد و هم باریک تر است ضخامت آن حدود 3mm است.

عایق دو لایه ای از جنس Polyester و tissue است که ضخامت بیشتری نسبت به نوع تک لایه ای دارا می باشد. نوع دیگری از تقسیم بندی برای ایزگام های پیش ساخته وجود دارد به همین منظور باید بدانیم که نصب ایزوگام را برای کدام قسمت از ساختمان قرار است انجام شود.

تقسیم بندی

این تقسیم بندی که مربوط به نصب ایزوگام پیش ساخته است شامل دو قسمت است.

ایزوگام مخصوص پی سازه ها و ایزوگام مخصوص سطوح بیرونی مثل سطح استخر یا عایق پشت بام . قیر و ایزوگام دو روش متفاوت برای عایق کاری ساختمان ها و سطوح هستند.

روش قیرگونی قدیمی تر از روش نصب ایزوگام است بنابراین بدیهی است قیمت قیرگونی از قیمت ایزوگام کمتر باشد.

البته هنوز هم به علت تفاوت زیاد قیمت قیر و ایزوگام طبیعی است که قیرگونی طرفداران خاص خودش را داشته باشد.

همچنین چون ایزوگام باید زیر سنگ یا سرامیک و موزاییک قرار بگیرد اگر کوچکترین اشکالی در نصب آن به وجود بیاید علاوه بر هزینه ی نصب مجدد ایزوگام، سطوح موزاییک و سنگ نیز باید برداشته شوند پس حتما لازم است از بهترین نوع این فرآورده ی نفتی استفاده کرد.

با گذشت زمان به علت فرآیند اکسیداسیون در لایه ی قیرگونی، قیرگونی خاصیت خودش را از دست می دهد.

اما در ایزوگام از نوع درجه یک این واکنش مخرب انجام نمی شود. نصب ایزوگام نسبت به قیرگونی در درازمدت از نظر مالی به صرفه تر است.

در مورد عایق بندی پشت بام استفاده از ایزوگام بهتر و به صرفه تر است چون قیر در برابر اشعه های خورشید خاصیت پوشش دهی خود را از دست می دهد.

جهت مطالعه مقالات قیمت قیرگونیقیر و ایزوگام و نصب ایزوگام روی لینک ها کلیکی کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شماره تماس